דף הבית -> מאמרים -> האקדמיה לעסקים -> הכנסה פסיבית

  הכנסה פסיבית

  ברוכים וברוכות הבאים והבאות למאמר ה-12 בסדרת המאמרים החדשה בשם 'האקדמיה לעסקים'כמנהלת החלק המסחרי של האתר וכבעלת משרד לפרסום, שיווק ויעוץ עסקי,  החלטתי להעלות לפה סדרת מאמרים חלקם ברמת ניתוחי מקרה וחלקם ברמת ההדרכה… אני מקווה שתמצאו בהם עניין ותועלת, הפעם אני רוצה לדבר איתכם על הכנסה פסיבית

  שמעתם כבר על מילת הבאזז החדשה? "הכנסה פסיבית" או במילים אחרות הכנסה שאין את/ה עושה משהו כדי לקדם אותה, הרשו לי בפתח דברי לפוצץ את הבועה… אם לא מדובר בנכס נדל"ן שמכניס לך שכ"ד קבוע כול דבר אחר הינו משהו שאת/ה צריך לתפעל אותו גם אם בצורה מינורית, יחד עם זאת אכן יש אפשרות לנהל עסק צדדי ( מלשון בצד החיים ) שמהותו הכנסה נוספת בתפעול נמוך… או לחילופין, בתפעול של אנשים אחרים… בואו נתחיל… אני מדבר, על מוצרי ידע, מוצרים אינטרנטיים שיכולים להיות חלק ממערך מכירות ו/או כאלו שיכולים לעמוד בפני עצמם.

  רן עוסק מזה שנים בתחום הפיננסי, הוא מנהל תיקי לקוחות ומתפרנס מדמי ניהול ומעמלות בגין ביצועים, לפני כשנה ישב רן וכתב ספר : "השקעות בבורסה לעצלנים" שם פרס את משנתו ונתן טיפים שונים שיכולים להוות בסיס לא רע בכלל לאלו הרוצים להתחיל ולהשקיע בקטן בבורסה, כדי לסבר את האוזן רן אינו ממליץ על כלום אלא מתאר דרכים, שיטות וצעדים לאלו הרוצים להיות שם ולא מבינים את הלינגו ( השפה המדוברת ) ואת המהלכים… רן החליט להוציא את הספר במהדורה דיגיטאלית ולמכור אותו ב37 ש"ח לכול דורש… עכשיו נשאלת השאלה איך משווקים זאת להמונים שברי אם לא נמכור כמה אלפי ספרים מה בעצם עשינו ?

  • רן לקח צוות שיטפל בצורה מיטבית בכל הקשור לספר

  • השלב הראשון היה לבנות עמוד פייסבוק ולהכניס תוכן אמיתי, טיפים יומיים בתחום הפיננסי

  • השלב השני היה להציע "ספר מקדמי" מוצר אינטרנטי חינמי בן 12 עמודים ובו 8 כללי אצבע למתחילים בשוק ההון

  • רן הקציב סכום מסוים לפרסום ממומן ברשת האינטרנט

  • נבנה עמוד נחיתה ששלח אל עמוד הפייסבוק ואל ההורדה החינמית

  • אט אט נבנתה לה רשימת מתעניינים

  • 48 שעות אחרי הורדת הספרון, נשלח מייל לכל המורידים שהציע להם להצטרף ולקבל טיפים שבועיים, והצעה מיוחדת רכישת הספר המדהים שכתב רן

  • נכון לכתיבת שורות אלו רן משקיע משהו כמו 300 ש"ח לחודש בפרסום ממוקד בפייסבוק ומוכר כ- 120 עותקים מהספר שלו בממוצע מידי חודש… כלומר מכניס קרוב ל5,000 ש"ח בחודש, בימים אלו עולה רן שלב והוא החליט למכור סדנה למתחילים והוא חושב על כנס של כ- 200 איש ולאחריו הסדנה...

  המערכת להבאת האנשים ומכירת הספר אוטומטית לחלוטין ומלבד פניות שרן מקבל עם שאלות או מחשבות של אנשים, דבר שמוביל לפגישות מניבות (תשלום עבור יעוץ)  או עוד תיקים לניהול מדובר למעשה במוצר ברמת טיפול מינורי שמניב מידי חודש עוד הכנסה, הכנסה זו מתקזזת אל מול המחיר אותו משלם רן עבור פרסום, והשכר החודשי שלוקח האיש שמטפל לו בעמוד הפייסבוק.

  כאשר אנו מדברים על מוצרי ידע למכירה אנו צריכים להבין שיש צורך אמיתי לבנות מערכת אוטומטית כמעט לגמרי שתמשיך לעבוד עבורנו גם כשאנו נמצאים בחופשה, יחד עם זאת הרעיון שיש משהו שהינו אוטומטי לגמרי מבלי לגעת בו הינו במקרה הטוב פנטזיה ובמקרה הרע מעשה נוכלות, בכל מיזם צריך לטפל בין עם בפרסום שלו ובין עם בעדכונים שלו, אי אפשר להניח למוצר אינטרנטי לשכב ללא מעשה, מישהו צריך להגיב, מישהו צריך להיות עם יד על הדופק ולעדכן את המערכת.

   הכנסה פסיבית, מילת הבאזז החדשה הינה למעשה כינוי בלתי הולם להכנסה בעלת רמת תחזוק מינורית, אם נסכם… 

  • יש לכם ידע ?

  • שבו וכתבו את המוצר המקדמי 

  • שבו וכתבו את מוצר הידע המלא

  • בחרו לכם אנשי מקצוע שיודעים להקים מערכת אוטומטית

  • בנו תקציב שמבוסס על ניסיון בתחום

  • התחילו לבנות רשימת תפוצה מסודרת

  • שיהיה בהצלחה.

   

  אודות אורנה לבנה

  אורנה לבנה
  אני אמא, אישה, ילדה, אומנית ברוחי ובנפשי. חיה בזוגיות מופלאה במשפחה מורכבת עם בן זוגי, ילדיו וילדי + 3 כלבים. חייבת לעשות הכל בדרך שלי. מיישמת את אהבתי ליצירה באמצעות הצורך להתבטא ובעיקר בכתיבה. מאמינה במתן המון מרחב. אופטימית, לפעמים יותר מדי. מאמינה באדם באשר הוא אדם ולא בהיותו שייך למגדר/מגזר/דעה פוליטית. אוהבת לדבר לאנשים וכנראה שאני טובה בזה כי מקשיבים לי, ולכן הנני כאן. כחלק ממייסדי האתר, אני רוצה להשמיע את הקול הזה שלי/שלנו. קול שאני מאמינה בו. אחד כזה שנותן להורות באשר היא מקום אמיתי.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *